Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOMENTÁŘE - vaše názory

 

Jak Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nechrání své klienty

 Zde je reportáž natočená Českou televizí:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/222208-v-kralove-dvore-ordinuje-zubar-bez-titulu/

Emil Pascu není zubním lékařem i když se za něj vydává!!
Dentista EMIL PASCU není v evidenci Ministerstva zdravotnictví.
Výkonem povolání je DENTISTA, ale vydává se za lékaře s titulem MUDr.
Tudíž nemá povinnost být členem České lékařské komory, České stomatologické komory, tudíž za jeho chyby nemá být kým potrestán.
Vykonává zubní výkony, které má ze zákona jako dentista zakázané.
Za výkony si nechává platit hotově bez vydání účtenky, neodvádí daně státu.
Vykonává zákroky, které nejsou nutné...na zdravých zubech, aby se bezdůvodně obohatil.
Tento dentista se vydává všude na internetu jako MUDr., i na jeho dveřích v ordinaci má MUDr.

Vše bylo několikrát písemně i telefonicky nahlášeno a urgováno České průmyslové zdravotní pojišťovně. Ta se nevyjádřila ani v reportáži České televize, ani poškozeným klientům. Tato zdravotní pojišťovna zná všechna fakta a přesto na svých webových stránkách tohoto muže uvádí jako MUDr. Emil Pascu. Tím nadále může poškodit další budoucí klienty.

Ve fotoalbu najdete i vyjádření Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Své názory a poznatky s tímto mužem sdílejte s námi v komentářích. Děkujeme.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Králův Dvůr u Berouna

(Naštvaný a podvedný, 13. 12. 2015 0:56)

PROSÍM, kam zmizelo video natočené českou televizí, které dokazuje, že Pascu není lékař, žádný MUDr, nemá oprávnění vykonávat spoustu úkonů, které samozřejmě vykonává, jelikož si potřebuje vydělat na svoji ordinaci, ale není pod lékařskou komorou, jelikož není lékař. Tak vlastně nad ním nestojí žádní orgán, který by ho potrestal za úkony, které nesmí jako dentista provádět. Nechápu to. Tento podvodník poškodil tolik lidí a nikdo se za ně nepostavil, když si na něj stěžovali. Nechápu. Proč nebyl nikým potrestán, poškodil tolik lidí, obelhal, uváděl v omyl už jen tím, že jim říkal, že je lékař. On lékařem nikdy nebyl, je to obyčejný dentista s možností provádět jen některé úkony. Všude samo chyby v zákonech. A tihle se nám hrabají v ústní dutině, kde každý nový zub stojí od dvaceti tisíc a víc. je to byznys.

Pascu je lhář, není MUDr a všude se tak prezentuje

(Králův Dvůr u Berouna, 19. 11. 2015 1:03)

Tenhle dentista nechávajíc se oslovovat doktor, měl to i na dveřích že je MUDr. používal jednorázové pomůcky při své práci několikrát, takže prase, dobytek, jelikož nás všechny mohl poškodit žloutenkou. Jednorázové pomůcky jsou určeny k ošetření klienta jen jednou a ne používat pořád dokola. Je to prase neskutečných rozměrů a v pojišťovně za ním někdo musel stát, protože to takhle praktikoval celá leta. A nebyl MUDr. jak se všude na netu i na ordinaci prezentuje, lékař to není. Je to dentista, který nesmí vykonávat úkony lékaře a to vykonával bez postihu. Jak je toto možné. tak budu dělat právníka, dám si na dveře ceduli JUDr. a budu ze sebe dělat právníka, vše si vygoogluju a budu za to nezákonně vybírat peníze. Toto je český stát. Tady jde bohužel úplně všechno. Zloději a podvodníci mají větší moc než poctivě pracující lid. Fuj hanba.

Re: Pascu je lhář, není MUDr a všude se tak prezentuje

(Čertovy schody u Berouna, 20. 11. 2015 0:12)

No na Čerťákách dělal závodního zubaře celá leta a nikdo nevěděl, že doktorem vůbec není. Dělal úplně všechny zubní výkony. Je až s podivem, že nikomu neublížil na zdraví. Ono tady už je možné totiž všechno. Ale zjevně za ním někdo musel stát, jak se dozvídám i z ostatních komentářů. Co je až s podivem, když tady celá ta léta žije, česky pořádně neuměl, vždycky blekotal a já se musela ptát vícekrát, jelikož mu nebylo rozumět.

Pascu není MUDr. i když se tak označuje

(Berouňák, 17. 11. 2015 23:29)

Živočich Pascu mi do zubu místo bílé výplně - fotokompzitu dal nějakou sádru. Stálo mě to 700,- a další lékařka, když jsem u ní byl zjistila, že to žádný fotokompozit není. Takže je to lump první třídy a nechápu, jak mu tohle mohlo celou dobu procházet, asi se lidi dneska víc bojí. A ani se nedivím, kdo na něj upozornil, tak měl pak u ostatních doktorů problémy.

Revizní lékařka

(revizní, 5. 2. 2015 13:39)

Tak tohle není ojedinělý případ dentisty Pascu, už na něj bylo několik stížnosti, které vyšetřovali revizní lékaři pojišťovny, ještě kdysi Metal Aliance. A věřte, že v ústech jedné pacientky udělal docela velkou paseku. Vše se smetlo pod koberec a dentista pracoval dál. Jak je toto možné? Revizní lékařka nezmohla nic. VZP s ním dávno vypověděla smlouvu, jen tato pokračovala dál. Kdopak asi za ním stál?

Vyřazení

(Terezska, 30. 12. 2014 17:32)

Vyřazení z evidence zubního lékaře


Dobrý den,
přišla jsem ke své zubařce, ať mi vytrhne zlomený zub, který mi sama řekla, že nejspíš nepůjde opravit. Ona mne odmítla ošetřit, vypsala mi žádanku do nemocnice a navíc mne vyřadila z evidence - z důvodu, že chci zub vytrhnout. Vzhledem k tomu, že jiný zub - léčený stejnou zubařkou - v řádu několika tisíců korun se musel stejně nakonec vyrvat, nechtěla jsem aby se zub "pokusila" vyléčit podobným způsobem a raději se rozhodla pro bezplatné a rychle řešení, ale ono nic. Čili jsem zaplatila několik tisíc korun, zub mám venku, další zlomený a navíc jsem bez zubaře. Může mne doktorka vyřadit z evidence tímto způsobem? Popř. kde si na jednání stěžovat, pokud jsem v právu?
Děkuji. Terezska

Re: Vyřazení

(Odpověď, 31. 12. 2014 12:19)

Dobrý den,

případy, kdy může lékař ukončit registraci pacienta, řeší zákon o zdravotních službách a obsahuje jejich úplný výčet. Například jde o případ, kdy odmítnete veškerou poskytovanou péči. Váš případ podle našeho názoru nelze považovat za odmítnutí součinnosti nezbytné pro další poskytování lékařských služeb, neboť odmítnutí jednoho konkrétního postupu a požadování jiné alternativy se dá stěží brát jako odmítnutí nezbytné součinnosti podle tohoto zákona.

Domníváme se tedy, že vaše lékařka pochybila, pokud Vás ze své evidence vyřadila z Vámi popisovaného důvodu. Zákon o zdravotních službách navíc stanoví, že lékař Vám o tomto vyřazení a o jeho důvodech musí vystavit písemné potvrzení. Pokud Vám dosud toto potvrzení neposkytl, co nejdříve si jej vyžádejte.

Tím, že Vás vyřadil z evidence bez zákonem stanoveného důvodu se Váš lékař dopustil správního deliktu, za který mu hrozí pokuta až 300 000 Kč. Pokud Vám navíc nevydal zmíněné potvrzení či Vám jej odmítá vydat, hrozí mu další pokuta do 100 000 Kč.
K řešení tohoto deliktu můžete podat podnět u případného orgánu, kterým je obecně Krajský úřad.

Taktéž se domníváme, že vedle správního pochybení je takovéto jednání lékaře v rozporu s jeho povinnostmi a lékařskou etikou. Na základě toho byste také mohla podat na tohoto lékaře stížnost České stomatologické komoře. Tato stížnost může vést až k pokutě či dokonce ztrátě lékařského oprávnění.

Jsem znechucen

(Huml, 9. 11. 2014 14:43)

Tomu údajnému doktorovi vypadá, že je tak kolem osmdesáti let. Tomu tenhle závažný podvod procházel celou tu dlouhou dobu, co pracuje? Nebo se o tom vědělo, myslím tím hlavně zdravotní pojišťovnu, a jen se to ze známosti tutlalo. Vždyť kolik pacientů, klientů mohl poškodit nebo poškodil na zdraví? Vždyť nemá dostatečné vzdělání na zákroky, které může vykonávat jako lékař, a přesto je prováděl. Jak byli odškodněni poškození? Podala zdravotní pojišťovna, která jako jediná s ním měla uzavřenou pracovní smlouvu, že vědomě podváděl a uváděl ostatní v omyl, trestní oznámení? Proč si pojišťovna jako všichni ostatní zaměstnavatelé neprověří nejvyšší dosažená vzdělání, tituly, atestace? Zvláštní, ale připadá mi, když ani v reportáží neměla tato ZP odvahu veřejně promluvit, že o tom věděla. Této zdravotní pojišťovně několik miliónů lidí platí své zdravotní pojištění, aby je pak místo zubního lékaře léčil kovář???? V každém okrese mají dostatek pracovníků, aby si toto ohlídali.

Zbytečná prevence

(Jirásek, 21. 8. 2014 14:49)

K čemu je preventivní prohlídka chrupu, když pět dnů po absolvování této zubní prohlídky, kdy výsledek byl - žádné kazy, chrup v pořádku, mě začala bolet čelist. Na pohotovosti mně byl najit zubní kaz a obnažené krčky u řezáků. Proč to moje lékařka přehlídla? Protože, kdyby mě musela ošetřit hned, tím by se ošidila o další placené návštěvy. Lidi, nejde jim o nic jiného, než, jak nás obrat o co nejvíc peněz. Zbytečnými preventivními prohlídkami, není čas na akutní zákroky, protože objednávací lhůty jsou za dva měsíce.

Lékař by měl dělat psychotesty, měla by chodit často kontrola a dělat alkoholtesty a testy na drogy.

(Kovářová, 20. 5. 2014 20:33)


http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/zblaznil-se-zubar-vytrhal-zene-20-zubu-najednou-zemrela.html

Zbláznil se! Zubař vytrhal ženě 20 zubů najednou, zemřela.
Sestřičky i pacientka zubaře prosily, aby přestal. Ten se rozhodl dokončit svou práci. Když s trháním zubů přestal, bylo už pozdě. Žena zemřela.
Čtyřiašedesátiletá knihovnice Judy Ganová z Connecticutu měla u doktora Patela Rashmiho podstoupit extrakci 20 zubů najednou a zároveň dostat nové. Operace se ale zvrtla, pacientka omdlela, protože jí začal docházet kyslík.
Dvě sestry, které byly u toho, začaly zubaře s jedenáctiletou praxí prosit, aby s trháním zubů přestal, ten trval na tom, že dodělá svou práci. Ať přestane, ho prosila i sama Judy, která krátce nabyla vědomí. Marně.
Zubař všechny tři ignoroval stejně jako varovné signály z monitoru, na který byla Judy připojena. Když konečně operaci přerušil a souhlasil, aby sestra zavolala záchranku, bylo už pozdě. V nemocnici Judy už jen prohlásili za mrtvou.

.

(Richter, 28. 4. 2014 15:11)

Čechy - ráj zlodějů a podvodníků, jelikož si to Češi nechávají líbit. Obdivuji dotyčnou/dotyčného, že bojoval proti chamtivému podvodníkovi rádoby lékaři. Obdivuji ji/ho, protože tady bojovat, je jako bojovat s větrnými mlýny, většinou pravda a poctivost bývá ještě potrestána.

Nenažranost nezná meze!

(Také poškozený, 6. 11. 2013 0:01)

Ztráta zdraví - nemoc je nejlepším byznysem pro lékaře, zdravotní pojišťovny i farmaceutické firmy. Gynekologové ženám budou nutit určitý druh antikoncepce, jelikož je dealeři farmaceutických firem motivují zahraničními dovolenými. Stomatologové budou tvrdit, že máte kazy a budou vrtat a opravovat zdravé zuby, vy jako laici nepoznáte, jestli je zub zdravý či není. Budou pro klienty vybírat vždy tu dražší variantu léčby, samozřejmě, protože je finančně výhodnější pro zubního lékaře. Je to jen obchod posvěcený státem. A nenažraní lékaři budou mít stále málo a my klienti budeme platit a platit za zbytečné výkony.

Neprofesionalita

(pacient, 7. 9. 2013 21:01)

Stížnosti týkající se úhrad se řeší přes revizního lékaře příslušné zdravotní pojišťovny, to jsem udělal a vše se obrátilo proti mně. Bohužel lékař a ZP drží při sobě, přece jeden druhého nepodrazí. Jak jsem se dozvěděl, že mne lékař okrádá, tak jsem si pro své peníze šel a několikrát. Ale to již byl lékař důkladně informovaný o mých předchozích lékařích i které lékaře navštěvuje moje rodina. Interní informace....kdo mu je mohl podat?? Naštěstí jsem si vše nahrál a informoval oného lékaře, že si to dokumentuji. Ano, jedná se o tuto pojišťovnu. Bohužel, její jednání je neetické.

Známý lékař

(Hlavsa, 22. 8. 2013 14:23)

Tento text jsem našel na hodnocení E.Pascu. Tím je zjevné, že tento muž je podvodník, stále podvádí, protože má smluvní vztah s touto zdravotní pojišťovnou. Text vkládám, tak jak je psaný poškozeným klientem s chybami.

18 července 2010
Hodnocení: Velmi slabý Nahlásit zneužití
pan zubař my ošetřil zub bolest a chtel po me 350 kč za zub přesto že si řadne platim každy mesic pojišteni tak za bolest jsem to dala pak jsem navštivila jineho zubaře kteremu jsem to řekla a on my řekl že si mam nechat napsat doklad a nechat si ho proplatit u sve pojištovny .šla jsem tedy za doktorem pascu a chtela jsem dolkad on se začal vykroucet že my ho napiše přisti tyden ale ja trvala na tom že ho chci hned tak se zalekl a vratil my 260 kč za zub a nechal si pouze 90 kč za pohotovost timto chci řict všem at si davaji pozor za bolest to človek zaplati a pan doktor si to necha proplatit a na vas ješte vydela je to zlodej -pozor na nej.